مجموعه کارآمد ترین تگ های Html ( هر روز یک تگ )
به نام خدا

با سلام .

از امروز قصد دارم با کمک خدا و شما کاربران عزیز انجمن همیار مای بی بی تاپیک جامعی از مهم ترین و کارآمد ترین تگ های html آغاز کنم .

برای هر تگ توضیحات کامل همراه با مثال هر قسمت ذکر می شود .

شایان ذکر است که بنده به صورت اختصاصی این آموزش ها را تهیه می کنم و حتی 1 خط هم کپی در آنها وجود ندارد

کاربران هم اگر کپی می کنند برای رعایت حقوق کپی رایت منبع رو درج کنند Heart

بخش اول :

مقدمه ای مهم و کوتاه بر اچ تی ام ال :

با توجه به اینکه نمی تونم بدون مقدمه شروع کنم براتون زبان اچ تی ام ال را کاملا خلاصه و دسته بندی می می کنم :

اچ تی ام ال یکی از زبان های برنامه نویسی محسوب می شود . در این زبان امکان ساخت پروژه های تحت ویندوز و تحت وب وجود دارد . اگر بر ویندوز مسلط باشید معنی فرمت را می دانید . فرمت فایل های تحت ویندوز اچ تی ام ال عموما hta هستند و فایل های تحت ویندوز عموما دو فرمت html و htm را در بر می گیرند که این دو تگ از نظر کارایی هیچ گونه فرقی با یکدیگر ندارند .

برای طراحی پروژه های اچ تی ام ال باید از تگ ها یا معیار های از پیش تایین شده استفاده کرد .

شاید با دیدن یک فایل Html کمی بترسید و از ده ها خط کد که در آن گنجانده شده است تعجب کنید .

وظیفه اصلی مرورگر یا براور ها پابلیک و نمایش این معیار ها یا تگ های اچ تی ام ال است .

عموما هر تگ در Html شامل یک تگ آغاز ( باز ) و یک تگ پایان ( بسته ) است .

بخش 2 :

اولین پروژه خود را بسازید Smile

در این پروژه شما قادر به ساخت یک پروژه و متن خواهید بود .

در تمام قسمت ها مثال و توضیحات لازمه برای تمامی تگ ها را تا حد توان خدمتتان ارایه می کنم .

هر فایل ساده اچ تی ام ال در آغاز به شکل زیر است Exclamation :
<html>
<body>
<body/>
<html/>

تگ html : این تگ به صورت <html> آغاز و به صورت <html/> پایان می یابد . تمامی سند های اچ تی ام ال شامل این تگ هستند .

تگ Body : همانطور که از نامش پیداست تگ بادی بدنه پروژه را تشکیل می دهد . هر چه بین دو تگ <body>{ تگ آغاز } و <body/> { تگ پایان } قرار گیرد محتویات پروژه خواهد بود و در سند اچ تی ام ال نمایش داده می شود Smile

حال می خواهیم برای سند اچ تی ام ال خود یک عنوان تعریف کنیم .

تگ title برای این کار ساخته شده است Smile

<title> عنوان <title/>

خب حالا سند ما به شکل زیر است :

<html>
<head>
<title>عنوان</title>
</head>

<body>
محتویات
</body>

</html>

نکته : تگ تایتل در تول تایپ نمایش داده می شودو عنوان پروژه در خود پروژه درج نمی شود . برای اینکار از تگ های دیگری مثل تگ فونت و پاراگراف استفاده می کنیم که بعد ها به آنها می پردازم .

حال می خواهیم اولین متن خود را بنویسیم Big Grin

با توجه به اینکه فعلا فقط می خواهیم اچ تی ام ال را فراگیریم و با اچ تی ام ال 5 کاری نداریم از تگ های منسوخ شده نیز استفاده می کنیم Smile

تگ </p> : ایجاد پاراگراف

تگ </br>: ایجاد فاصله بین متون

تگ </hr>: ایجاد خط صاف

نکته : تگ های بالا تگ پایان ندارند .

تگ <font> و <font/> یعنی همون تگ فونت .

این تگ ها برای نوشتن متن کافیست .

حال من یک متن ساده می نویسم تا در جلسه بعد به توضیح در مورد آن و ایجاد مقدمه قسمت بعدی بردازم Smile

<html>
<title>title</title>
<body>
<p><font face="B Yekan" color="green">text <br/> text</font></p>
</body>
</html>

مدت زمان ساخت آموزش : 45 دقیقه .

میزان خستگی : اصلا نگو !!! رو زخمم نمک نپاش دستم داره از جا در میاد Big Grin ( شوخی جهت افزایش روحیه هنرآموز الزامی است )

موفق باشید Smile
نویسنده :

X
ثبت دانلود پیوست ها در پنل ناظم
نام پلاگین : Attachment Downloads Log عملکرد : ثبت دانلود پیوست ها در پنل ناظم نویسنده : Diogo Par ...
پلاگین 1.8
    دیدگاه های کاربران 0

برای عضویت در کانال تلگرامی
    [همیار مای بی بی]
    کلیک کنید
    دریافت آخرین اخبار ، کدهای تخفیف و جوایز
    برای اطلاع از آخرین اخبار مای بی بی فارسی عضو کانال تلگرامی شوید :