تاریخچه وردپرس (اختصاصی)
سلام ! بیکار بودم گفتم برای بزرگترین علاقم توی اینترنت یعنی وردپرس یه مقاله بنویسم !

توجه کنید که این مقاله رو من از ویکی پدیا خونده بودم و حالا دارم اختصاصی مینویسم

27 مه 2003 بود که معروفترین و کاربردی ترین سیستم مدیریت محتوای آن زمان منتشر شد ، سیستمی که طولی نکشید که آوازه اش جهان را فرا گرفت.

وردپرس ، نام سیستم مدیریت محتوایی است که درباره ی آن صحبت میکنیم ، نامی که توسط کریستین اسلک برای ساخته ی مت مولنوگ انتخاب شده بود.

Content Management System : WordPress ساخته شده با زبان برنامه نویسی PHP و زیر کدهایی شامل HTML و CSS و JavaScript قابل اجرا برروی Mysql و سرورهای تحت لینوکس ، آزاد و متن باز !

اولین بار مت مولنوگ از این سیستم برای وبلاگ نویسی استفاده کرد که آن سیستم b2/cafelog بود ، مت مولنوگ که در هوستون تگزاس در تاریخ 11 ژانویه 1984 میلادی بدنیا آمده بود از این سیستم تنها برای ثبت عکس هایی که در واشنگتن گرفته بود در اینترنت استفاده میکرد !

همین کار کوچک باعث تحولی بزرگ در اینترنت پر رمز و راز شد.

او به فکرش خطور کرد که این سیستم کوچک را تبدیل به یک نرم افزار بزرگ کند !

پس به سرعت با مایک لیتل تماس میگیرد و از او میخواهد تا با کمک هم شروع به برنامه نویسی وردپرس با B2 کنند !

سپس Michel Valdrighi توسعه دهنده ی اصلی b2 هم به جمع این گروه کوچک پیوست !

شانس در خانه ی وردپرس را زد..
می 2004 بود که مووبل تایپ رقیب آن زمان وردپرس قیمت محصولاتش را افزایش داد - مووبل تایپ دیگر یه نرم افزار متن باز نبود پس حالا نوبت وردپرس بود تا خودش را نشان دهد

اکتبر 2004 شرکت CNET مولنوگ را استخدام کرد تا در آن شرکت به اداره جات وبلاگ و رسانه ها کمک کند و در کنار آن وردپرس را توسعه دهد.

چیزی طول نکشید که در دسامبر 2004 ، مولنوگ bbPress اولیه را منتشر کرد که این سیستم کوچک در چند روز تعطیل ساخته شده بود.

فوریه 2005 بود که نسخه 1.5 وردپرس منتشر شد ، سیستمی که چیزی از توسعه اش نمیگذرد 900 هزار بار دانلود را بخود اختصاص میدهد...

آوریل سال 2005 شخصی متوجه این شد که در سایت اصلی وردپرس یعنی WordPress.org ، تعداد زیادی از مقاله‌ های مخفی وجود دارد که با تکنیک cloaking نوشته شده اند. در این تکنیک ، دارنده یک سایت کاری می‌کند که نسخه‌ای از سایت که به عنکبوت‌های جستجو عرضه می‌شود متفاوت از چیزی باشد که به بازدیدکنندگان عادی نشان داده می‌شود پس : مولنوگ مجبور شد که آنرا بپذیرد و همه مقالات را حذف کند.

مولنوگ در اکتبر سال 2005 از شرکت CNET خارج می شود که پس از آن Akismet را معرفی میکند تا جلوی نظرات اسپم را بگیرد.

نوامبر 2005 ، شرکتی که وردپرس را توسعه میداد از حالت دعوتنامه خارج و استفاده و مشارکت در این سیستم برای همگان آزاد شد.

جالب است بدانید مجله ی PC WORLD (معروف) در مارس 2007 ، مولنوگ را جزو 50 فرد موثر در اینترنت برگزید !

این تنها تاریخچه وردپرس بود ! منتظر تاریخچه وردپرس فارسی به صورت اختصاصی باشید !
نویسنده :

X
هشدار من [ MyAlert ]
[align=center] [align=right]نام پلاگین : MyAlert نویسنده : Euan T ترجمه شده توسط : [color=#ff3333] ...
تعیین نشده
دیدگاه های کاربران 0

برای عضویت در کانال تلگرامی
[همیار مای بی بی]
کلیک کنید
دریافت آخرین اخبار ، کدهای تخفیف و جوایز
برای اطلاع از آخرین اخبار مای بی بی فارسی عضو کانال تلگرامی شوید :