آموزش ایجاد پروفایل برای کاربران ورد پرس
وقتی شما یک سایت با بیش از یک نویسنده داشته باشید, منطقی به نظر می رسد تا برای نویسندگان سایت خود یک پروفایل کاربری سفارشی ایجاد کنید. ایجاد صفحه پروفایل اختصاصی برای هر کاربر باعث می شود تا کاربران راحتر بتوانند پست های نویسنده مورد علاقه خود را دنبال کنند و اطلاعاتی مختصر در مورد آن نویسنده کسب نمایند.

در حالت پیشفرض وردپرس برای نمایش آرشیو یک نویسنده (مانند: name.com/author/mehdi) اگر فایل author.php موجود نباشد از فایل index.php یا archive.php استفاده می کند. اکثر قالب ها دارای فایل archive.php هستند اما متعسفانه بسیاری از قالب های رایگان موجود برای وردپرس دارای فایل author.php نیستند. اگر وردپرس از فایل archive.php برای نمایش پروفایل کاربران استفاده کند, مشکلی که وجود دارد این است که تنها کاربران می توانند آخرین نوشته های آن نویسنده را ببینید. در حالی که در یک پروفایل باید اطلاعات تماس با نویسنده به همراه توضیحاتی مختصر از وی وجود داشته باشد. پس در این آموزش می خواهیم نحوه ساخت فایل author.php و سفارشی سازی آن برای ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

برای اولین قدم بهتر است فایل archive.php را کپی کنید و با نام author.php ذخیره نمایید. سپس تمام کدهای موجود در این فایل را با کدهای زیر جایگزین کنید و فایل author.php را مجددا ذخیره کنید.
<?php get_header(''); $curauth = (get_query_var('author_name')) ? get_user_by('slug'get_query_var('author_name')) : get_userdata(get_query_var('author')); ?>
<div class="author-profile-page">
<section id="author">
<header>
<figure><?php echo get_avatarget_the_author_meta'ID' ), 88 ); ?></figure>
<article>
<h2><?php echo $curauth->display_name?></h2>
<p><?php echo $curauth->description?></p>
</article>
<div class="clear"></div>
</header>
<section>
<ul>
<li><a href="<?php echo $curauth->user_url?>" title="وبسایت نویسنده" target="_blank" rel="nofollow">وبسایت نویسنده</a></li>
<li><a class="email" href="mailto:<?php echo $curauth->email?>" title="mail" target="_blank">ایمیل نویسنده</a></li> 
</ul> 
</section>
</section>
<h2>پست های منتشر شده توسط <?php echo $curauth->display_name?></h2>
<ul>
<!– The Loop –>
<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
<li>
<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link: <?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a>,
<?php the_time('d M Y'); ?> in <?php the_category('&');?>
</li>
<?php endwhile; else: ?>
<p><?php _e('No posts by this author.'); ?></p>
<?php endif; ?>
<!– End Loop –>
</ul>
</div>
<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer
(); ?>
کد بالا در ابتدا آواتار نویسنده سپس نام و توضیحاتی در مورد او (اگر در شناسنامه خود وارد کرده باشد) را فراخوانی می کند. پس از آن هم ایمیل و آدرس وبسایت به همراه لیستی از آخرین پست های آن نویسنده را به نمایش در می آورد. برای نمایش اطلاعات بیشتر در مورد نویسندگان می توانید از توابع معرفی شده توسط وردپرس استفاده کنید ( مثل نمایش شناسه توییتر و فیسبوک نویسندگان وردپرس در پروفایل آنها) . تمامی این اطلاعات از شناسنامه کاربران در پنل مدیریت وردپرس دریافت می شود.

حالا که یک صفحه سفارشی برای پروفایل نویسندگان سایت وردپرسی خود ایجاد کردید, بهتر است مطمئن شوید که آیا صفحات سایت شما به پروفایل نویسندگان پست ها لینک داده شده است یا خیر. در اکثر قالب ها نام نویسنده به همراه لینک به پروفایل آنها نشان داده می شود. اما در برخی از قالب ها به دلیل عدم وجود فایل اختصاصی author.php طراحان قالب مجبور می شوند تا نام نویسنده رابه آدرس سایت وی لینک دهند. پس در فایل های قالب خود باید به دنبال بخش هایی که نام نویسنده قرار گرفته شده است بگردید.
بیشتر اوقات قبل از نام نویسنده عبارت, نوشته شده توسط (در قالب های انگلیسی Written by) یا عباراتی مثل این می آید. پس شما باید به دنبال چنین عباراتی بگردید. پس از اینکه این عبارت را پیدا کردید باید تابع فراخوانی نام نویسنده را با تابع زیر جایگزین کنید تا نام نویسنده به پروفایل وی لینک داده شود.
<?php the_author_posts_link(); ?>
روشی دیگر برای اینکه کاربران سایت خود را از وجود صفحه پروفایل نویسندگان آگاه کنید, لیست کردن تمامی نویسندگان در یک جای مشخص از قالب سایت می باشد. ما در مطلب قبلی روکش نحوه نمایش یک لیست کامل از نویسندگان با استفاده از کد و افزونه را منتشر کردیم. پس می توانید مطلب نمایش لیست کامل نویسندگان (کاربران) در وردپرس را مطالعه کنید.
منبع روکش
نویسنده :

X
دیدگاه های پروفایل [ Profile Comments ]
[align=center] [align=right]نام پلاگین : ProfileComments نویسنده : Aquilez ترجمه شده توسط : [color ...
تعیین نشده
دیدگاه های کاربران 3

پاسخ مسئول
ارسال: 2
ممنون علی جان
بهتره کدها رو یه بار ویرایش کد و درون کدباکس قرار بدید چون بهم ریختن

thanks

image
ارسال: 3
ویرایش شد
ارسال: 4
عالی بود دنبالش بودمthanks

برای عضویت در کانال تلگرامی
[همیار مای بی بی]
کلیک کنید
دریافت آخرین اخبار ، کدهای تخفیف و جوایز
برای اطلاع از آخرین اخبار مای بی بی فارسی عضو کانال تلگرامی شوید :